Marzec : Poznań – Poteto Riichi 2017

Pierwszy nasz turniej i zarazem pierwszy w roku 2017- dobra organizacja i wspaniała atmosfera. 36 graczy z czterech krajów: Polska(31), Holandia (2), Białoruś(2) i Niemcy(1) – na podium Polacy. Politechnika Poznańska jako miejsce turnieju sprawdziła się idealnie, a na After Party w NaPiwek PUB graliśmy jeszcze do drugiej w nocy.

Kwiecień : Oss – Sakura Taikai 2017

Pierwszy turniej zagraniczny i funkcja Obserwatora EMA– 40 graczy z czterech krajów: Holandia(33), Polska(3), Niemcy(2) i Belgia(2). Świetnie grający Holendrzy- trzy pierwsze miejsca. Bardzo dobra oprawa kulinarna, nawet na przerwach serwowane były ciepłe przekąski w stylu holenderskim.  Jedynym mankamentem turniejów w Holandii jest królujący nawet podczas gry język holenderski, który raczej nie jest znany graczom innych narodowości. 40 graczy z czterech krajów: Holandia(33), Polska(3), Niemcy(2) i Belgia(2).

Maj : Graz – Graz Open Riich Tournament 2017

Bardzo dobrze przygotowany turniej na Uniwersytecie w Graz –piękne austriackie miasto ze starówką wpisaną do UNESCO, gdzie tradycyjna zabudowa splata się z nowoczesna architekturą. Wspaniały dwudniowy turniej z niesamowitą grą Francuza, który wygrał  już w pierwszym dniu uzyskując znaczną przewagę nad przeciwnikami. Udział wzięło 28 graczy z sześciu krajów: Austria(16), Słowacja(6), Polska(2), Niemcy(2), Francja(1), Dania(1). Na podium obok Francji, Słowacja i Austria. Kulinarna oprawa świetna, zarówno lunch jak i zaopatrzenie podczas przerw. Przyjazna atmosfera. A wieczorem w mieście festiwal światła – wspaniale widowisko.

Maj : Katowice  – Katowice Riichi Open 2017

Turniej zorganizowany przez Górnośląski Związek Madżonga (USMA) i początek naszej przyjaźni. Wspaniała atmosfera  i dobra organizacja.  12 graczy  z dwóch krajów: z Polski i Japonii. Ogromne zaangażowanie Prezesa Związku Łukasza Grzybowskiego w propagowanie mahjonga riichi przyniosło sukces w postaci pierwszego turnieju w Katowicach.

Lipiec : Katowice – Upper Silesian Riichi Mahjong Championships 2017

Drugi turniej w Katowicach odbył się w klimatycznej restauracji Narada Sushi. Wzięło w nim udział 20 graczy z trzech krajów: 15 z Polski, 4 z Japonii i jeden ze Słowacji. Świetna organizacja i atmosfera sprawiły ,że był to bardzo udany turniej. Pierwsze miejsce zdobył Słowak, drugie i trzecie zajęli Polacy.

Lipiec : Bussum – Furiten 2017

Miasto w pobliżu Amsterdamu. Turniej na wskroś holenderski.  48 graczy z czterech krajów: Holandia(40), Belgia(3), Niemcy(3) i Polska(2). Na podium Holendrzy.

Wrzesień: Bratyslawa – Riichi Open Bratislava 2017

Wspaniale przygotowany dwudniowy turniej w stolicy Słowacji w gmachu Uniwersytetu. Sprawny przebieg turnieju; przekąski i napoje podczas przerw i smaczny lunch w pobliskiej restauracji każdego dnia. Przyjazna atmosfera Udział wzięło 28 graczy z siedmiu krajów:Słowacja(7), Polska(6), Austria(6), Rosja(5), Czechy(2), Ukraina(1) i Węgry(1). Na podium Rosja, Polska i Węgry.

Wrzesień: Wiedeń – Vienna Open Riichi Tournament 2017

Turniej zorganizowany w sercu stolicy Austrii pozwolił połączyć mahjongowe rozgrywki ze zwiedzaniem pięknego miasta. Domowa atmosfera miejsca gry, świetna organizacja,  smaczne przekąski i napoje podczas przerw oraz dobry lunch każdego dnia w innej restauracji, w jednej z nich stal nawet automatyczny stół do mahjonga chińskiego. W turnieju wzięło udział 32 graczy z sześciu krajów: Austria(21),  Polska(4), Słowacja(3), Niemcy(2), Węgry(1) i Francja(1). Na podium Austria.

Listopad: Ostrawa – Ostrava Riichi Open

Turniej organizowany w przygranicznej Ostrawie we współpracy polsko-czeskiej. Bardzo dobra organizacja, wygodne miejsce i wspaniała atmosfera. Udział wzięło 28 graczy z trzech krajów: Polska(18), Czechy(6), Słowacja(3) i jeden gracz zastępczy. Na podium Słowacja i Polska.

Listopad: Warszawa – Warsaw Mahjong Taikai 2017

Turniej zorganizowany w pomieszczeniach Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Bardzo sprawnie przeprowadzony technicznie dzięki użyciu aplikacji stworzonej przez członków Poznańskiego Klubu Mahjonga. Udział wzięło 40 graczy: Polska(34), Białoruś(3), Ukraina(10, Wielka Brytania(10) i Dania(1). Na podium Białoruś i Polska.

Grudzień: Barsinghausen – German Riichi Open

Świetnie zorganizowany dwudniowy turniej w Barsinghausen oddalonym około 30 km od Hanoweru w pomieszczeniach muzeum górniczego. Bardzo klimatyczne wnętrza, smaczne i obfite przekąski i napoje podczas przerw ( w tym śliwka nałęczowska), urozmaicony lunch. Milo było usłyszeć następnego dnia polskie: Dzień dobry w ustach niemieckiego gracza. Wspaniała atmosfera. W turnieju udział wzięło 32 graczy: Niemcy(16), Holandia(1), Polska(1) i jeden gracz zastępczy. Na podium Niemcy i Holender. Tytuł Mistrza Niemiec zdobył gracz z Niemiec.