Zapraszamy na kolejny Turniej Mahjonga w Kaliszu!” –

tak żegnaliśmy w sobotę 20 stycznia 2018 r. uczestników TURNIEJU CALISIA vs UPPER SILESIA RIICHI 2018, miłośników gry czterech wiatrów, najpopularniejszej gry w Azji. Uczestnicy pochodzący z Polski, Japonii i Chin rozegrali pierwsze spotkanie tej rangi zorganizowane przez istniejący od marca 2017 r. Calisia Mahjong Club/CMC/ działający pod patronatem Fundacji Centrum Kultury Azjatyckiej /FCKA/.

W Restauracji ROMA, przy ulicy Chopina w Kaliszu, już od kilku miesięcy odbywają się spotkania dla klubowiczów i sympatyków tej niezwykle ciekawej, rozwijającej umysł gry.

Prezes FCKA i CMC  Katarzyna Chabelska, która w ostatnim roku uczestniczyła w turniejach japońskiego Mahjonga riichi w Polsce i w Europie,  podała pomysł zorganizowania turnieju towarzyskiego w Kaliszu. Od pomysłu przeszła do jego realizacji. Po pierwsze – dobry termin, po drugie – miejsce, po trzecie – z kim gramy. Reszta poszła jak po sznurku. Stroną techniczną zajął się wiceprezes  Radosław Jangas. Profesjonalnie zaczął od opracowania strony internetowej klubu i turnieju. Przygotował wszystkie potrzebne tabele do prezentacji wyników. Zadbał o przejrzyste, wizualne przedstawienie na sali gry osiągnięć punktowych wszystkich zawodników po każdym rozegranym hanchanie, co zawsze jest ważnym elementem rywalizacji. Maty i kamienie do gry przygotowaliśmy wspólnie z gośćmi. Wątpliwości turniejowe rozstrzygał grający w drużynie gości akredytowany sędzia EMA Łukasz Grzybowski. Graliśmy w japońskiego mahjonga riichi wg zasad EMA.

Restauracja ROMA, Firma ELEKTROSYS oraz Market MRÓWKA PSB Stempień Brzeziny, to oficjalni sponsorzy tego przedsięwzięcia…

No i udało się!

To, co przygotowaliśmy stworzyło właściwą atmosferę do całodniowych, turniejowych zmagań. Dwa hanchany rozegraliśmy na sporej adrenalinie, ale dwa kolejne po obiedzie na większym już luzie. Zwycięzcą turnieju został Roman Powęzka z drużyny gości. Tu tabela z wynikami.

Zwycięzcy turnieju otrzymali, ozdobione czterema wiatrami, pamiątkowe medale.

Zwyciężcy Turniej Calisia vs Upper Silesia Riichi 2018

Były też pamiątkowe zdjęcia. Wieczorem wybraliśmy się jeszcze na after party, aby przedłużyć radość spotkania i ustalić wstępnie terminy kolejnych turniejów o których informujemy na naszej stronie.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za przybycie i cieszymy się, jeśli dzięki naszej pracy miło spędziliście czas.

Najbliższy turniej już 24-02-2018 r. w Dąbrowie Górniczej. Niech RON będzie z Wami!

Zapraszamy osoby zainteresowane grą na spotkania w Restauracji ROMA w Kaliszu.

Najbliższe w czwartek 25-01-2018 r. godzina 20.30