Na przełomie października i listopada jako reprezentantka Polski miałam zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w Mistrzostwach Świata MCR w stolicy Beaujolais –  Villefranche we Francji. Impreza była wspaniałe przygotowana. Każdy  uczestnik przy rejestracji otrzymał prezent powitalny w postaci termosu z nazwą mistrzostw i kompletu kamieni kwiatów- 8 kamieni z symbolami związanymi z winiarskimi tradycjami Beaujolais. Na mistrzostwa zakupiono 64 takich samych zestawów do gry z okolicznościowym, unikatowym wzornictwem kwiatów.

Wieczorem w ratuszu odbyło się uroczyste otwarcie mistrzostw przez burmistrza Villefranche połączone z poczęstunkiem, składającym się z rozmaitych ciepłych i zimnych przekąsek oraz wina.

Rozgrywki trwały trzy dni. Wyniki z dwóch dni, czyli 8 gier, wyłaniały ranking, dzielący uczestników na szesnastki. W ostatni dzień były dwie gry, złożone z graczy w obrębie utworzonych szesnastek. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a każdy uczestnik pamiątkowy dyplom.

Każdy ranek od piątku do niedzieli, rozpoczynał się śniadaniem w stylu francuskim: croissant, bagietka z masłem i dżemem, kawa, herbata oraz soki. Codziennie serwowany był lunch w postaci ciepłego bufetu. Do wyboru: danie rybne, mięsne i wegetariańskie, surówki i sałatki, deser, wino na stołach bez ograniczeń. W przerwach serwowano kawę, herbatę, soki i ciasto. Podziwiam perfekcyjne przygotowanie posiłków, było to wielkie wyzwanie, ponieważ w mistrzostwach uczestniczyło 256 graczy.

Zorganizowano również galę w winnicy (wszystko w cenie opłaty wpisowej). Była to uroczysta,  tradycyjna kolacja z degustacją wina i dodatkowymi atrakcjami np. fotobudka, w której można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie (oczywiście bezpłatnie).

Składam wielkie podziękowanie organizatorom za piękne i profesjonalne przygotowanie Mistrzostw Świata MCR 2019!!!

W ostatni dzień rozgrywek, po rozmowie z jednym z austriackich liderów Otto Mysliveci, zachęcona jego słowami o wsparciu organizacji turnieju w Polsce, odważyłam się podjąć decyzję o zorganizowaniu przez Calisia Mahjong Club pierwszego w Polsce certyfikowanego przez EMA  turnieju MCR.

Otto, dziękuję Ci za te słowa oraz dalsze wsparcie naszego turnieju.

Kiedy o naszych planach dowiedział się austriacki gracz, znany graczom zarówno MCR jaki Riichi- Alexander Doppelhofer, napisał do mnie, że przyjedzie oraz chętnie będzie pełnił funkcję Obserwatora EMA na pierwszym polskim turnieju MCR, tak jak pełnił ją na pierwszym polskim turnieju Riichi.

I tak się stanie.
Alexander, dziękuję Ci.

Zabezpieczenie techniczne i informatyczne zapewni wiceprezes CMC Radosław Jangas.
Radku, dziękuję za Twoje wielkie zaangażowanie i pracę. Rejestracja została otwarta bardzo szybko.

Dziękuję również wszystkim przyjaciołom w mahjongu, którzy zainaugurowali rejestrację na nasz turniej, ponieważ to gracze są najważniejsi i to oni tworzą turniej.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH GRACZY !!!

Przyjeżdżajcie, od Was zależy sukces tego przedsięwzięcia.

Katarzyna Chabelska
Prezes CMC